W ostatnim czasie natrafiłam na kompanię crowdsourcingową dotyczącą źródeł słowa “niesporczak”. Z ciekawości sprawdziłam w wolnej chwili wyszukiwarkę polona.pl. Źródła…
One of the most delightful books I have read (listened to) this year was called “The Unwritten Laws of Engineering”…
Niektórzy kojarzą, że istnieje coś takiego jak dostępność cyfrowa (ang. accessibility, digital/web accessibility), czyli zagadnienie takiego tworzenia stron internetowych i…
Przedwojenne polskie orzecznictwo jest przeciekawe. Tysiące orzeczeń Sądu Najwyższego zachowało się w zbiorach orzecznictwa, tak więc nawet utrata wszystkich akt…
OZZ czyli organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi są z nami “od zawsze”, a konkretnie od ponad stu lat i mają…
Edwin Bendyk, autor książki “W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”, objął 1 lipca 2020 r. kierownictwo…
Dzięki udziałowi w projekcie badawczym, gdzie konieczne jest zapoznawanie się z przedwojennymi źródłami, przypadkiem natrafiłam na artykuł Stefana Glasera “O…
Na Twitterze pojawił się głos, że przepisy tzw. Tarczy 4.0 – czyli prawa ustanowionego ad hoc celem ograniczenia negatywnych skutków…
Jakiś czas temu przeczytałam Factfulness Hansa Roslinga, Ola Roslinga i Anny Rosling Ronnlund (stanowczo za długo po tym, jak mi…
W dyskusjach o sztucznej inteligencji pojawiają się regularnie, w różnych odsłonach, pytania o to, czy maszyna lub program wykorzystujący zaawansowaną…